Hospital Kuks (původňe barokní státní zámek)

Hospital Kuks sloužil v 18.-20. století jako zaopatřovací ústav pro vysloužilé vojáky a starší lidi, součástí ústavu byla nemocnice, lékárna, knihovna i jídelna. Špitál byl provozovaný řádem milosrdných bratří. Jedná se o národní kulturní památku. V bezprostřední blízkosti lazaretu se nachází špitální kostel Nejsvětější Trojice, zahrada se sochami M. B. Brauna (12 ctností a 12 neřestí), kaple Nanebevzetí Panny Marie. Na druhé straně řeky Labe se nachází několik lázeňských domů a schodiště k zámku zbořenému začátkem 20. století. Za návštěvu stojí i Betlém, neboli soubor barokních soch vytesaných do skal v nedalekém Novém lese.
Hospitál Kuks – ubytování v okolí (hotely, penziony, apartmány)

V nejbližším okolí Hospitálu Kuks je hned několik možností ubytování – hotel, penzion, apartmán Kuks. Na dosah jsou i velké ubytovací kapacity podkrkonošských obcí a krkonošských středisek jako Janské Lázně – Černá hora, Pec pod Sněžkou, Velká Úpa, Malá Úpa, nebo Špindlerův Mlýn.

Hospital Kuks – otevírací doba a vstupné

Všechny expozice a prohlídky hospitálu jsou v letních měsících k dispozici každý den mezi 9.00 – 17.00 hod. Pro podrobnější informace o otevírací době a jednotlivých prohlídkách kontaktujte prosím přímo Hospitál Kuks (tel. 499 692 161). Cena za dospělého za základní okruh je 120 Kč, dítě 80 Kč (do 6 let zdarma).